اخبار فناوری اطلاعات

تازه های دنیای کامپیوتر

کانون فنی و مهندسی نبی اکرم (ص) تبریز

انجمن علمی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز

کارشناسی و کارشناسی ارشد دانلود کتاب جزوه پروژه دانشجویی

کانون علمی-پژوهشی دانشجویان فنی و مهندسی دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز - رتبه ایران در زمینه آمادگی الکترونیکی میان کشورهای دنیا و منطقه

برای جستجو در سایت کلمه کلیدی مرتبط با مطلب مورد نظر خود را وارد کنید .

×
این بخش فعلا غیر فعال میباشد! ×

                    امروز:  
 • amiran
  همایش : خاطرات دفاع مقدس (استاد جواد غفاری)
  وضعیت : 4 مهر ماه 92
 • splash
  جشنواره : اولین جشنواره وبلاگ نویسی دانشجویی استانی موعود
  وضعیت : اواخر آبان ماه 92
 • arras
  کارگاه آموزشی : طراحی صفحات وب
  وضعیت : اوایل آذر ماه 92
 • jarida
  همایش : آسیب شناسی فیسبوک و شبکه های اجتماعی
  وضعیت : اواسط آذر ماه 92
 • Pilgrim
  بازدید : بازدید از خانه سالمندان تبریز
  وضعیت : اواسط آبان ماه 92

» از کجا؟ چه خبر؟

deactive_image_attachment
در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز برگزار می کند: اولین سمینار مدیریت زنجیره تامین  از مجموعه نشست های ...
Custom Comment Form Title
کانون فنی و مهندسی دانشگاه نبی اکرم (ص) به منظور چاپ نشریه، از علاقمندان جهت فعالیت در هیئت تحریریه  دعوت به عمل می آورد...

تبلیغات

رتبه ایران در زمینه آمادگی الکترونیکی میان کشورهای دنیا و منطقه
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از رتبه 8 ایران در میان کشورهای منطقه در زمینه آمادگی الکترونیکی خبر داد و گفت: تدوین شاخص های توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش مهر، محمد صادق مفتح امروز یکشنبه در نشست خبری، جاری شدن تجارت و اقتصاد الکترونیکی در کشور را از وظایف سنگینی عنوان کرد که بر دوش وزارت صنعت معدن و تجارت گذاشته شده و اظهار داشت: کاهش هزینه مبادلات، توانمندسازی بنگاههای تجاری و افزایش زمینه اشتغال در کشور از جمله موضوعاتی است که اهمیت مقوله تجارت و اقتصاد الکترونیکی را مضاعف کرده است.
 
وی از برگزاری هفتمین همایش ملی، اولین همایش بین المللی و دومین نمایشگاه تخصصی تجارت و اقتصاد الکترونیکی در روزهای 29 تا 31 اردیبهشت ماه خبر داد و ادامه داد: مسیر برگزاری همایش های ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی از فرهنگسازی، تجزیه و تحلیل زیرساختها و بررسی موانع دولت الکترونیکی حکایت دارد و در هفتمین همایش ملی، تدوین شاخص های توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیک در دستور کار قرار گرفته که با مدیریت کارگروه فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بتوانیم میزان توسعه انجام شده در کشور را براساس مقولات کمی و کیفی مورد سنجش قرار دهیم.
 
مفتح با اشاره به نیازمندی به تجارب کشورهای دیگر در مقوله بررسی شاخص های توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی در پاسخ به مهر گفت: گزارش نهادهای بین المللی از رتبه قابل قبول ایران در زمینه تجارت و اقتصاد الکترونیکی حکایت دارد به نحوی که در منطقه غرب آسیا، ایران دارای رتبه مناسبی است اما این وضعیت متناسب با ظرفیتهای موجود نیست و باید با گزارش دهی منظم از این مقوله، رتبه ایران را بهبود بخشیم.
 
وی ادامه داد: در بحث توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی با شاخص های مختلفی همچون میزان آمادگی الکترونیکی مواجه هستیم که از این حیث ایران در میان کشورهای جهان رتبه 101 و در میان کشورهای منطقه رتبه 8 را به خود اختصاص داده است.
 
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در امور فناوری اطلاعات بزرگترین نگرانی فعلی تجارت الکترونیک را اقتصاد دولتی که در 50 سال اخیر بر کشور حاکم بوده است عنوان و خاطرنشان کرد: اگرچه تجارت الکترونیک با محوریت دولت، سریعتر به انجام می رسد اما باید با انتقال وظایف از بخش دولتی به بخش خصوصی، زمینه تحقق تجارت الکترونیک را در لایه بخش خصوصی فراهم کنیم.
 
وی با اشاره به کاربردها و نوآوریهای هفتمین همایش ملی توسعه و اقتصاد الکترونیکی از برگزاری نشست توسعه بیمه الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، گردشگری الکترونیکی و بیمه الکترونیکی در حین برپایی این همایش ملی خبر داد و گفت: پایلوت پروژه کارت شهروندی توسط انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران و با همکاری کارگروه فاوا در این همایش کلید می خورد و پروژه های خزانه دارای الکترونیکی و خرده فروشی الکترونیکی نیز در این ایام آغاز به کار خواهد کرد.


دسته بندی: اخبار , اخبار فناوری اطلاعات ,

مطالب داغ روز

کمی طاقت داشته باشید...
عنوان تاریخ بازدید توسط
دوشنبه 22 مهر 1392 هادی عبدی
سه شنبه 22 مرداد 1392 هادی عبدی
سه شنبه 22 مرداد 1392 هادی عبدی
سه شنبه 22 مرداد 1392 هادی عبدی
سه شنبه 25 تیر 1392 هادی عبدی
سه شنبه 25 تیر 1392 هادی عبدی
سه شنبه 25 تیر 1392 هادی عبدی
دوشنبه 10 تیر 1392 هادی عبدی
دوشنبه 3 تیر 1392 هادی عبدی
سه شنبه 28 خرداد 1392 هادی عبدی
سه شنبه 28 خرداد 1392 هادی عبدی
چهارشنبه 22 خرداد 1392 هادی عبدی
سه شنبه 21 خرداد 1392 هادی عبدی
جمعه 17 خرداد 1392 هادی عبدی
جمعه 17 خرداد 1392 هادی عبدی


» دیدگاه های کاربران

دیدگاه های این نوشته :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

» ابربرچسبها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic